Na Západní Frontě Neklid Vol. 1 (2008)

Je tomu už více jak deset let, co jsme zveřejnili výzvu západočeským autorům alternativní muziky, zda by se chtěli podílet na kompilaci, která by představila lokální scénu. Ohlas byl velký a nakonec bylo vybráno 11 skladeb, které vyšly 23. ledna 2008 pod licencí CC BY 3.0. Kompilace dostala název Na Západní Frontě Neklid

Nakonec vyšlo pět pokračování této kompilace a poslední díly již nebyly zaměřeny pouze na západní část republiky. První část zní mírně archaicky, ale ve své době byla zajímavým zpestřením nemainstreamové části elektronické scény.


Stahuj:VA – Na Západní Frontě Neklid Vol. 1 (#eskava01)

Discogs:https://www.discogs.com/Various-Na-Západn%C3%AD-Frontě-Neklid-Vol-1/release/2437999

Tracklist:
01. k009 – Enter
02. DaMafiaKilla & Cellardoor – Trojúhelník (live)
03. The Opponent Bros. – Hindsight
04. k-lxm – 212421
05. YSTR – Darkart
06. Vego – Beefstreet vs. Fort Minor – Remember the Name
07. Homer – Crack
08. Vego – Color Shifting (V360-’s Daddycated remix)
09. YSTR – K r V 01
10. Homer – Lost Signal
11. k-lxm – 070807


Na Západní Frontě Neklid Vol. 1 – Informace o autorech (info z roku 2008)

The Opponent Bros.
The Opponent Bros. (Fluidum & Cloud) je djsko/producentsko/promoterský projekt ze Západních Čech – východní Plzně vzniklý roku 2004. Heavy, tech & chemical breaks, industrial techno, tech-breaks forms, hardfloor tek & tech-jungle, battle beats – to je zvuk který The Opponent Bros. reprezentují.

Na kompilaci přispěli skladbou Hindsight, která je jako ohlédnutí zpet za dobou kdy TOB vznikali a začali tvořit. Skladba je proložena několika Cloudovými výkřiky a Fluidními Scratchy.

k-lxm
Plzeňák, který vyrůstal na death metalu, hard coru což ho postupně dovedlo k extrémnějším formám hudby jako je harsh noise ala Jap. klasiky Merzbow, Masonna, CCCC, Incapacitants atd. Nemalou část na jeho rozšíření obzorů měli mostečtí Napalmed, kteří mu ukázali, jak se to dělá na živo. Tehdy začal hledat ve vodách industrial noise, death industrialu, ambientu a postupně se utvrdil v názoru, že musí tvořit výhradně na živo. V současné době využívám loopery, delaye, kytarové distortiony a jiné i DJs efekty, aby mohl vytvořit gradující ambient industriální mašinérii, která dovede posluchače až k totální destrukci “zvuku”.

Na kompilaci přispěl skladbami z jeho matematického období, z nichž první se pohybuje v ambietních vodách a druhá je čistým power noisem.

Vego
Je původem z Jižních Čech a asi 5 let žije v Plzni a od té doby také produkuje. Hudbu dělá hlavně v Reasnu a koupil si hardware mašinku MPC, se kterou se začíná učit. Se svým kamarádem DJ Aka udělal jeden remix do soutěže v časopise “Wired”, který vyšel na cd v USA, jako příloha. Dá se to stahnout na
www.ccmixter.org/freestylemix/view/contest/winners. Co se týče hudebního vkusu, tak Vego nemá vyhraněné škatulky, můžou to být popové věci, totální underground, kytarovky, filmová muzika, čistá elektronika, hip hop a všechno mezi tím. Pár příkladů: Amon Tobin, Bonobo, Coldcut, pak DJ Shadow, DJ Spooky, Massive Attack, Beck, Modeselektor, Ellen Alien, Dizzee Rascal, Wiley, JME, Skepta, Trosky, Vec, DJ Vadim a další.

Na kompilaci přispěl dvěma tracky – remixem “Color Shifting” od Christophera Willitse (nový formát licencování CC umožňuje volné šíření) a bootleg jeho věci “Beefstreet” s acapellou “Remember the Name” od Fort Minor.

DaMafiaKilla
DaMafiaKilla je tvořivý člověk z Plzně, který má za sebou už několik vystoupení po plzeňských klubech a pubech. Jeho hudba je experimentální, zajímavá a občas i strašidelná. 

Na kompilaci přispěl trackem “Trojúhelník”, což je společný song s CellarDoor a jedná se o ambient-noisovou věc.

YSTR
YSTR je z rokycanska, hrál 7 let na kytaru, ale v roce 2002 ho oslovil program Reason, který mu pár let vydržel. Později narazil na Ableton, který mu více vyhovuje a ve kterém pomocí VSTéček a Reaktoru skládá. Na live act používá korg emx-1 a Reaktor. Rad si poslechne electro, down beats, minimal, breaky, hardcore (např. Sebastian, Zimo, Dat politics), ale i hip-hop, někdy punk a cokoliv co má dobrou energii.

Na kompilaci najdete dvě YSTRovi skladby “Darkart” a “K r V 01”.

Homer
Dnes je mu 22 let a už v roce 2000 začínal jako DJ po klubech v Mariánksých Lázních, postupem času
i v Karlových Varech, v Plzni, v Praze atd. Produkuje od roku 2001, v roce 2004 zakládá spolu s Robárem vlastní projekt Traumatix. V současné době se plně věnuje produkci (FL studio, Keystation 49 , UC 33, korg EMX, ESX…)

Na kompilaci najdete Homerovu junglovou skladbu “Crack” a hartekkno song s nádechem drum´n´bassu “Lost Signal”.

k009
Devátá entita a její vstupní track “Enter”.

neklid vol. 1

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..