Ladytron přicházejí po sedmi letech s novým materiálem

Když tahle kapela vydala v roce 2011 éterické album Gravity The Seducer, málokdo by čekal, že budeme na novou skladbu čekat tak dlouho. Během sedmi let nečinnosti vydala frontmanka Helen Marnie dvě sólové desky Crystal WorldStrange Words and Weird Wars a tak se zdálo, že už nový materiál od Ladytron nevyjde. 

Ladytron se ale vrací ve stejném složení, v jakém kapela natočila všechny desky – Helen Marnie, Daniel Hunt, Mira Aroyo a Reuben Wu. Předzvěstí nového alba je singl The Animals, který vychází včetně remixu od elektronického průkopníka Vince Clarke.

Kapela ani za téměř 20 let existence neztratila nic ze své originality a k novému albu říkají, že to bude deska, která přinese nová témata i atmosféru. Ladytron byli jedni z prvních, kteří začali propojovat inteligentní pop s electrem. Po lo-fi debutu v roce 2001 nazvaném 604 (známé skladby Discotrax, Playgirl) vydali v roce 2002 electro album Light&Magic. Velký zlom přišel v roce 2005 s deskou Witching Hour, která byla jedním ze spouštěčů tehdy módního stylu electroclash. Podobného materiálu tehdy vyšlo spousty, ale nakonec skoro žádný z nich nedosáhl úspěchu Witching Hour, a to hlavně díky melodickému singlu Destroy Everything You Touch. Na čtvrtém albu Velocifero (2008) odhalili Ladytron svoji temnější stránku a zatím poslední deska Gravity The Seducer (Ace of Hz) jako by spadla z nebe.