Gary Numan vystoupí na podzim v Praze

Savage: Songs from a Broken World je název nejnovějšího alba průkopníka elektronické hudby Garyho Numana. Tento šedesátiletý velikán se poprvé chystá do České republiky a kromě písní z nové desky přimomene i starší osvědčené skladby. Koncert se uskuteční v Praze 22. listopadu 2018 v Lucerna Music Baru, ale lístky můžete v předprodeji zakoupit již od pátku 18. května. Garyho předskokani budou američtí Nightmare Air.

Gary byl známým hudebníkem již na přelomu 70. a 80. let minulého století. Inspiroval třeba Depeche Mode, Nine Inch Nails a dokonce i The Prodigy. Jemu samotnému byla inspirací k tvorbě posledního alba vlastní  novela, která popisuje život na Zemi v nedaleké budoucnosti, kdy planeta pocítila dopady globálního oteplování a změnila se v poušť. Lidstvo se začalo potýkat s nedostatkem potravy a vody, laskavost zmizela a veškerá technologie se proměnila v prach. Mezi přeživšími zmizelo rozdělení na východní a západní kulturu a všichni mají jediný cíl, přežít v divočině.

Písničky jsou o tom, jak lidé reagují a chovají se v tak děsivém prostředí. Je to o zoufalé potřebě přežít a člověk udělá strašné věci, aby toho dosáhl. Pak ho pronásleduje jeho svědomí. Touha po odpuštění a nález jakési náboženské knihy uvolní prostor náboženství, a to je ten začátek pravého konce,” říká Gary Numan o novém albu.

Vstupenky v předprodeji stojí 690 Kč. Na místě budou o stovku dražší.