Front Line Assembly a Die Krupps vystoupí po 22 letech na jednom pódiu

Front Line Assembly a Die Krupps, to je kult, který není třeba moc představovat. Obě kapely fungují tři dekády do důchodu se rozhodně nechystají a ani nepatří do starého železa. O to je překvapivější, že se obě stylově podobně zaměřené kapely sejdou na jednom pódiu poprvé od roku 1996. Tehdy společně brázdili Spojené státy americké. Jejich další společné vystoupení se uskuteční v pražském Lucerna Music Baru 30. srpna 2018.

Obě kapely patří mezi vůdčí formace elektro-industriální scény. Před více jak třiceti lety se podílely na jejím zrodu a od té doby stále patří, společně s dalšími formacemi jako například Skinny Puppy nebo KMFDM, k tahounům tohoto drsného stylu. 

Die Krupps to nemají z Německa do Prahy daleko. Touto formací prošla od roku 1980 řada hudebníků a z původní sestavy zůstal pouze zakladatel Jürgen Engler. Minulost Die Krupps je bohatá na alba i singly, v nichž se mísí electro, metal a industrial. Například v roce 1992 vzdali deskou A Tribute to Metallica hold Metallice. Z jejich tvorby můžeme ale také cítit vlivy od electro průkopníků Kraftwerk nebo industriálních pionýrů Throbbing Gristle.

Front Line Assembly se zformovali v roce 1986 v Kanadě, když Bill Leeb opustil Skinny Puppy. Kapela byla ovlivněna legendami Cabaret Voltaire nebo Portion Control. Oproti Die Krupps je jejich hudba více elektronická. Ostatně o tom se budete moci přesvědčit na konci prázdnin v Lucerna Music Baru.

Lístky jsou stále v prodeji. Předprodej vyjde na 690 Kč, na místě to bude o stovku více.

Úvodní foto: Die Krupps – By Atamari [CC BY-SA 4.0 (https://creativecommons.org/licenses/by-sa/4.0)], from Wikimedia Commons