Eskanoizze v roce 2018

Vize tohoto webu je jednoznačná. Chtěli bychom navázat na tradici našeho magazínu, který vycházel pod značkou eskanoiZZe.com v letech 2005 – 2014. Koncovku .com jsme v současnosti opustili, a to zejména z toho důvodu, že ji zabral jakýsi japonský magazín a vychází na něm nějaké nesmysly (zřemě SEO farma, jejíž provozovatelé koupili naší propadlou doménu kvůli rankům). Také si ale myslíme, že česká koncovka je vhodnější, a tak vlastně jedeme na novo.

Původní stránky eskanoiZZe měly v nejlepších letech (2006 – 2008) velkou návštěvnost, a to i přesto, že cílem bylo pouze plzeňské publikum. Později jsme obsah transformovali na celou republiku. Nástupem Facebooku se část lidí, která vyhledávala informace na internetu, přesunula na sociální sítě a nám za prvé tak trochu došla motivace (stejně tak jako mnoha jiným webům), ale také s příchodem rodin a jiných povinnností i čas.

Eskanoizze byl free magazínem zaměřeným na undergroundovou hudbu, styl a vše kolem. Také byl neziskový. Teď cítíme, že lidé poznávají, že na Facebooku není vše a chtějí znovu číst. Sociální sítě se staly nepřehlednou kumulací informací, událostí a dalších neužitečných věcí. My chceme pokračovat v podobném tématickém duchu jako dříve, chceme podávat kvalitní informace, ale také se chceme vracet do historie a psát o zásadních momentech, které hýbaly dobrou muzikou či nemainstreamovými kulturními dějinami. Oživíme i staré fotoreporty a občas si nostalgicky zavzpomínáme. Věříme, že vás budeme znovu bavit i informovat o tom, co vás baví. Nás totiž baví dělat web 🙂

Ale to není všechno. Obsah nechceme tvořit jen my, ale chceme dát příležitost i vám. Chcete se s námi podělit o zážitek z akce? Chcete napsat recenzi či cokoliv jiného? Máte zajímavé fotky nebo nápady? Napište nám. Zatím vám nemůžeme slíbit žádnou odměnu, ale vy se zviditelníte a reference vám vždycky rádi poskytneme.

“Oficiální” spuštění stránek plánujeme 1. července.