Dead Can Dance oznámili nové album, ukáží se i v Praze

Dead Can Dance oznámili vydání nového alba Dionysus na 2. listopadu 2018. Zároveň přišli s termíny turné na rok 2019 a nechybí tam ani Česká republika. Formace se v Praze ukáže 24. června 2019 v Kongresovém centru.

Jak už název alba napovídá, půjde o hudební ztvárnění mýtu o Dionýsovi, synu nejvyššího antického boha Dia. Dead Can Dance se vždy nechávali inspirovat lidovými praktikami, mýty, rituály, duchovnem a náboženstvím. Dionýsos byl bohem vína a veškerého růstu v přírodě, rozdával zdraví a pomáhal nemocným. Byl ale také známý svými divokými taženími světem, při kterých hrála hudba. Na jeho počest se každé jaro pořádáli bujaré slavnosti, při kterých mnoho Řeků upadalo téměř do extáze. Věhlas této tradice ukočilo křesťanství a slavnost začala pozvolna upadat v zapomění. Právě tyto události Dead Can Dance reflektují na chystané sedmistopé desce.

Album vyjde jako klasické CD, na vynilu a pak ve třech speciálních sběratelských edicích. Zde je tracklist rozdělený do dvou oddílů:

ACT I: Sea Borne – Liberator of Minds – Dance of the Bacchantes

ACT II: The Mountain – The Invocation – The Forest – Psychopomp

Turné se ale neponese jen v dionýském duchu. Jak už jeho název A Celebration – Life and Works 1980-2019 napovídá, půjde o oslavnou výpravu téměř čtxřicetiletou historií australského dua, jež tvoří Brendan Perry a Lisa Gerrard.